Yaşlı yakınına bakana emeklilik geliyor

Resim 1 / 4Sonraki
Yaşlı ya da hasta ve engelli olduğu için bakıma muhtaç yakınına bakanlara emeklilik hakkı geliyor.Evde bakım aylığı alan 500 bin kişinin yeni yıldan itibaren emekli de olabilmesi için SGK Genel Müdürlüğü tarafından çalışma yapılıyor.Kimler nasıl emekli olabilir? AYRINTILAR ve DETAYLAR İÇİN RESME TIKLAYARAK İLERLEYİNİZ.

E-Devlet Hizmetleri ve Girişi İçin Tıklayın...

Yorum Yaz

7 Yorum

 • beratCevapla

  Nasıl olur

  Kas 25, 2016 10:03
 • AydınCevapla

  HELE SİZ ÖNCE Bİ EMEKLİLİĞİ HAK EDENE , HAKKINI Bİ VERİN, SONRA KİME NE YAPACAKSANIZ YİNE YAPIN…!!!
  BİZİM KAZANILMIŞ HAKKIMIZI 99 YILINDA ZORLA ELİMİZDEN ALARAK GASP ETTİNİZ …!!! EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN YAŞ MAĞDURLARIYIZ BİZ…
  YANİ ; E.Y.T………………………….!
  Siz başımızdakiler…! Ortada kazanılmış bir hak var… Anayasa , kanun , hukuk diyor ki , yeni çıkartılmış olan bir yasa geriye dönük işletilemez diyor… !!! Buna karşılık ,Anayasayı, kanunu hiçe sayarak hala gasp ve hak ihlali yapılıyor bizlere…!!! 1999 yılında keyfi yasa çıkartarak yaş şartı getirdiniz bize… ! Örneğin Ben 1988 yılında SGK ya ilk başladığımda bildiğim tek şey 5450 gün prim yatırıp 25 sene sonunda emekli olmaktı…!!!
  8-9 BİN GÜN PİRİM YATIRDIM BEN BU DEVLETE, BU VATANA 30 SENE HİZMET ETTİM , ONDAN SONRA BENİM DEVLETİM, BANA TÜM BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ , KANUNSUZCA 1999 YILINDA YAŞ ŞARTI GETİRDİ, YAŞ ŞARTI KOYDU BİZE…!!! VAR’MI BÖYLE BİR ADALET??? BU DÜNYANIN NERESİNDE VAR BÖYLE BİR SİSTEM???
  ANLADIK…! 1999’DA BİR KARAR ALMIŞSINIZ ,TAMAM EYVALLAH KABUL !!! O ZAMAN 1999 DAN SONRAKİLERE BAKACAKSINIZ …! SİZİ BİZ SEÇİP GÖNDERDİK O YÜCE MECLİSE…! 1999 YILI ÖNCESİNE GERİYE DÖNÜK YAPAMAZSINIZ BUNU BİZE …!!! DÜNYANIN NERESİNDE VAR BÖYLE BİR UYGULAMA, BÖYLE BİR SİSTEM,BÖYLE BİR ADALET ???
  HAKKIMIZ HARAM,ZEHİR ZIKKIM OLSUN SİZİN HEPİNİZE!!! Bunu görmek ve çözmek zorundasınız, MECBURSUNUZ…!!! BİZ AFFETSEK BİLE, ALLAH AFFETMEYECEK SİZİ…! ZATEN BİZDE AFFETMİYORUZ…!!! HEPİNİZİ ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN……………………!!!

  Kas 25, 2016 11:23
  • Abdullah solarCevapla

   99 da bu hükümet yoktu ,kanunu kim yaptıysa ona dile getirin bence

   Kas 28, 2016 22:15
   • Kenan SönmezCevapla

    Tipik bir aktroll mantığı. Cahilliğin zirvesi bir yorum olmuş bu. :)))))

    Kas 29, 2016 16:33
   • ZaferCevapla

    Senin tuzun kuru galiba yada devletin yiyen tarafındasın ne demek kim çıkardıysa ona sorun biz ona sorsun diye hükümeti destekledik o zaman beni başbakan yap ben sorayım olurmu oylar bana 2019 da he ne dersin ya siz nasıl bir insansınız kesin yiyen taraftasınız kesin net 100 de 100 o zaman 1982 anayasasında devam edelim hele dersin ne gerek var Kenan evreni mezarından kaldırıp ona soralım yada Türklerindir atası mete hana soralım neden imparatorluğunun yıkıldı gòkturkler kuruldu ya bi git işine be kardeşim sabah sabah insanın asabını bozmak için öyle laf olsun diye yazı yazmıyormusunuz insan çileden çıkıyor.lafa bak kim değiştirirse ona sorulmuş sen in emeklilikte uzaktan yakından kesin işin yok kesin sen yiyen tarftansin

    Kas 30, 2016 05:39
 • Mehmet köseCevapla

  Buhaberler güzel

  Kas 26, 2016 19:06
 • SelviCevapla

  Anemi yaşlı 7 yıldır bakıyorum oğlan kardeşler kuvduler ben bakıyorum yoruldum emekli olabilirim

  Kas 30, 2016 10:34