Türk Kızılayı lise ve meslek lisesi mezunu personel alımı başladı

GÜNDEM kategorisine 14 Ekim, 2016 tarihinde eklendi, 3.388 defa okundu

Türk Kızılayı, şoför, elektrikçi, aşçı ve sıhhi tesisatçı alımı yapacak. Sekiz farklı ile için ilanlar yayınlandı. Lise veya meslek lisesi mezunu olma şartı bulunuyor. 

Türk Kızılay’ı tarafından sürekli güncellenen alımlar kapsamında yayınlanan son dört alım bulunuyor. Sekiz farklı ilde şoför, elektrikçi, aşçı ve sıhhi tesisatçı alımı yapılacak. Lise mezunu alımlar aşçı ve şoför için, meslek lisesi mezunu alımlar ise sıhhi tesisatçı ve elektrikçi için geçerli. Alımlarla ilgili şartlar ve aranan nitelikler şu şekildedir.

Elektrikçi alımı için aranan nitelikler ve alım yapılacak iller şunlardır: meslek Liselerinin Elektrik Elektronik bölümü mezunu veya alanı ile ilgili kalfa, usta, çırak belgesine sahip, Tercihen B veya C sınıfı ehliyet sahibi, MS Office Programlarını kullanabilen ve askerlik şartı aranıyor. Alım yapılan iller: Adana, Elazığ, Erzurum, İzmir, Kırklareli, Muş.

Aşçı alımı için aranan nitelikler ve alım yapılacak iller şunlardır: Tercihen Lise Mezunu, MEB onaylı Aşçılık belgesi olan (3000 kişi ve üzeri yemek pişirme kabiliyeti), Tercihen B sınıfı ehliyet sahibi ve askerlik şartı aranıyor. Alım yapılan iller: Adana, Düzce, Elazığ, Erzurum, İstanbul, Kırklareli, Muş.

Sıhhi tesisatçı alımı için aranan nitelikler ve alım yapılacak iller şunlardır: Meslek Liselerinin Sıhhi tesisat bölümü mezunu veya Sıhhi tesisat kalfa, usta, çırak belgesine sahip, Tercihen B veya C sınıfı ehliyet sahibi, Ms Office Programlarını kullanabilen ve askerliğini yapma şartı aranıyor. Alım yapılan iller: Adana, Düzce, Elazığ, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muş

Şoför alımı için aranan nitelikler ve alım yapılacak iller şunlardır: Tercihen Lise mezunu, Fiilen ağır vasıta kullanabilen; kamyon, römorklu kamyon, tır, vb, Araçları mevzuat kapsamında kullanabilecek belgelere sahip (Ehliyet, SRC, Psikososyal), İlgili pozisyonda tecrübeli ve askerlik şartı bu alım için de geçerli. Alım yapılan branşlar: Adana, Ankara, Elazığ, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muş. İlanlara başvuru yapmak için http://basvuru.kizilaykariyer.com/ilan/site.aspx

Yorum Yaz