Türk-İş Genel Başkanı Atalay’dan Kıdem Tazminatı Açıklaması

GÜNDEM kategorisine 8 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 1.519 defa okundu

Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Konya’da bir otelde gerçekleştirilen “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri”nde, 15 Temmuz’dan önce taşeron işçi konusunun ülke gündeminde olduğunu, çalışmaların son safhaya geldiğini hatırlattı.

O dönem taşeron konusunda sözlerin verildiğini anlatan Atalay, şöyle devam etti:

“Ama yaşanılan süreç sorunlarımızı geride bıraktı. Şimdi tekrar o sorunlara odaklandık. Verilen sözlerin takipçisi olacağız. Öte yandan kıdem tazminatı da gündemde. Kıdem tazminatından başka dayanağımız yok. Tedirgin olan arkadaşlarımız rahat olsun, 30 günden aşağı inmezler, indirmeyiz. Arkadaşlarımız iş yerlerinde huzurlu, rahat çalışsın. Kıdem tazminatı kızımızın çeyizi, oğlumuzun düğün parası, son dayanağımızdır.”

Etiketler : , ,

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Emine ÖZTÜRK KeserCevapla

    Merabalar beni Emine ÖZTÜRK Keser geçen sene 30nisanda evlendim ve kızım dünyaya geldi çağlayan adliyesinde temizlik şirketinde çalışıyordum ve kızım kalp rahatsızlığı nedeniyle özel bakım kayın valdem vefat etmiştir ve annem çalışıyor buyuzden kızımı biracak kimsem yoktu işten ayrılmak zorunda kaldım Avukatlara borcum var bu yüzden ben kıdem tazminatı alabilirmiyim gereğini yapılmasını arz ederim saygılarımla

    Kas 09, 2016 03:46