Tüm Çalışanlara 1.000 Lira Bonus

GÜNDEM kategorisine 7 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 5.725 defa okundu

45 yaş altı ücretli çalışanlar için 1 Ocak’tan itibaren Bireysel emeklilik Sistemi’ne otomatik katılım başlıyor. Çalışanlar işverenleri tarafından bir bireysel emeklilik planına dahil edilecek. İsteyen cayma hakkını kullanacak, isteyen de sistemde kalarak hem 3’lü destekten yararlanıp hem de ikinci emekli maaşını elde edecek.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uluç İçöz, “Emeklilik şirketini işverenler seçecek ve buraya çalışanlarını otomatik olarak kaydedecekler. Hangi işverenlerin ne zaman kapsama alınacağı Bakanlar Kurulu kararında net bir şekilde ortaya çıkacak” dedi.

“BİN LİRA HOŞGELDİN BONUSU”

İçöz, şöyle konuştu:

“Emeklilik şirketinin seçimi işverene ait, fakat fon tercihi çalışana ait olacak. Çalışan 2 aylık sürede cayma hakkını kullanmadı diyelim, ondan sonra da birikimlerini alıp sistemden ayrılabilecek. Yüzde 25 devlet katkısı burada da mevcut. Bir de cayma hakkını kullanmayanlara bin lira ‘hoşgeldin bonusu’, ‘ek devlet katkısı’ dediğimiz bir ilave sunulacak. Sistemden emekli olduktan sonra, eğer birikimlerinizi maaş olarak almak isterseniz yüzde 5 ekstra devlet katkısı yapılacak.”

(Kaynak: Takvim)

Etiketler : ,

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Bulent akvunCevapla

    Benim.2009.bireysel.emeklilik basvurum var ve devam ediyor.bu 1000 tl.benim hesabimada gececekmi.lutfen cevabinizi bekliyorum

    Kas 07, 2016 19:02