TAŞERONA KADRO TASLAĞI TAMAM

GÜNDEM kategorisine 17 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 4.974 defa okundu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yasa taslağını da kurumlarla paylaştıklarını belirterek görüşlerin ardından tekrar Bakanlar Kurulu’nda ele alacaklarını belirtti.

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, taşerona kadro verilmesinin mutfak çalışmasında belli bir aşamaya gelindiğini açıkladı. Bu konudaki taslak çalışmasını kurumlarla paylaştıklarını belirten Ağbal, “Kurumlarımızdan da gelecek görüşlere göre belli bir noktaya getirdikten sonra tekrar Bakanlar Kurulunda değerlendireceğiz” dedi. Ağbal, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya’nın önceki günkü bütçe görüşmelerinde gündeme taşıdığı taşerona kadro konusunda şöyle konuştu:

“Taşeron firma yanında çalışan arkadaşlarımızla ilgili görevli bakanlık olarak biz çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili başta Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı olmak üzere diğer ilgili bakanlıklarla birlikte çalışmaları yürüttük. Sağlık Bakanlığıyla, üniversitelerle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ve taşeron firma elemanı çalıştıran diğer kamu kurumlarından bilgileri topladık. Geçiş düzenlemesine personelin tanımını yapma konusunda ek çalışmalarımız oldu. Çünkü kurumlarda birbirinden çok farklı sözleşme türleri var”

Bir geçiş düzenlemesinin mutlaka bir başlangıç tarihi olması gerektiğini belirten Ağbal, “Bu tarihin belirlenmesine dönük kurumlardan bilgiler topladık. Bir de kurumsal kapsam olarak hangi kurumlar bu çalışmanın içerisinde olmalıdır? Sadece merkezi yönetim bütçesine dair idareler değil daha geniş bir kapsamda idarelerden bilgileri derledik; mutfak veya teknik çalışmayı belli bir aşamaya getirdik. Yasa taslağı çalışmasını da kurumlarımızla paylaştık. Kurumlarımızdan da gelecek görüşlere göre tekrar Bakanlar Kurulu’nda değerlendireceğiz” dedi.

Hürriyet/Turan YILMAZ

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz

4 Yorum

 • CetinCevapla

  Gemi ve inşaat neden ağır sanayiye girmiyor yada çok tehlikeli. Ve bu tür yerler hem kimyasal la dulu ömürü azatiyor hemde çok ağır iştir soylememin sebebi erken emeklilik kapsamına neden girmiyor

  Ara 17, 2016 10:23
 • Nurgül sipahioğluCevapla

  Okul hizmetlileri ne olucak her hangi bir açıklama YÖK sözleşme bitiyor dönem dönem işsiz kalıyoruz ne tazminat hakkımız nede diğer haklarımız var yazın işsiz kalıyoruz okullar tatil oldunu bizimse maaşlar kesiliyor binada bir çözüm düşünmenizi rica ediyoruz saygılar

  Ara 17, 2016 11:30
 • SafiyeCevapla

  Aile hekiminde çalışan temizlik personalinede kadro istiyoruzzz lütfennn

  Ara 17, 2016 11:52
 • ServetCevapla

  Geçiş düzenlemesinin başlangıç tarihi yasanın meclis ten çıkıp yürürlüğe girdiği tarih olmalıdır Bütün çalışan taşeron da çalışanlar ayrımsız kadro almalıdır.

  Ara 18, 2016 17:06