Sağlık Bakanlığı Memur Alım Başvuruları Başladı

GÜNDEM kategorisine 14 Ekim, 2016 tarihinde eklendi, 1.142 defa okundu

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularını açıkladıktan sonra ÖSYM üzerinden tercih kılavuzunu yayınladı. İl il hangi kadrolara kaç kişi girebilecek?

Sağlık Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kendi kurumunda birçok memuru ihraç etmişti. Sağlık alanı zorunlu ve acil durumda olduğu için, bakanlık çıkartılan personellerin yerine hızlı ve sağlıklı bir şekilde memur alacak. Bakanlığın kendi sitesinden duyurduğu açıklamaya göre toplam 2808 personel alınacak. Başvurular nasıl ve nerede yapılır, ücreti ne kadar ve nereye ödenir? Tüm bilgiler haberimizde..

İlk defa atanacaklar için KPSS şartı bulunmaktadır. Lisans mezunları için şart: 2016’daki sınav sonucu esas alınacaktır. Önlisans ve ortaöğretim mezunları için şart: 2014’teki KPSS şartı bulunmaktadır. Bakanlığın üstünde durduğu önemi duyuru ise, lisans mezunlarının önlisans veya ortaöğretimlere ait personel alımına başvuru yapamaz. Yaparsa geçerli sayılmayacaktır.

Sınav başvuru tarihi 13 Ekim’de başladı, son başvuru tarihi ise 19 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 23:59. Sınav ücreti 15 Türk Lirası olup, ücretler ya ÖSYM’nin ÖDEMELER bölümünden ödenecek ya da Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank ATM, Ziraat Bankası internet bankacılığı (şube ve ATM geçersizdir).

Sağlık Bakanlığı kaç lisans, önlisans, ortaöğretim mezunu alacak?

Lisans olarak: Biyolog, çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire, iş ve uğraşı terapisti, odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sosyal çalışmacı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni.

Önlisans olarak: Sağlık teknisyeni tıbbi sekreter, sağlık teknikeri acil tıp teknikeri, sağlık teknikeri ağız diş sağlığı, sağlık teknikeri ameliyat, sağlık teknikeri diyaliz, sağlık teknikeri eczane, sağlık teknikeri elektronörofizyoloji, sağlık teknikeri fizik tedavi, sağlık teknikeri odyometri, sağlık teknikeri patolojik anatomi, sağlık teknikeri radyoterapi, sağlık teknikeri laboratuvar, sağlık teknikeri protez/ortez, sağlık teknikeri anestezi, sağlık teknikeri röntgen.

Ortaöğretim olarak: Hemşire, sağlık memuru anestezi, sağlık memuru çevre sağlığı, sağlık memuru diş, sağlık memuru laboratuvar, sağlık memuru ortopedi, sağlık memuru röntgen, sağlık memuru tıbbi sekreter.

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz