Özel Sektörde İstihdam Edilmek Üzere 50 Bin İşçi Aranıyor!

GÜNDEM kategorisine 8 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 1.671 defa okundu

İşçi bulmakta zorlanan sektörlerden bir tanesi iç giyim sektörüdür. Bunun sebebi olarak düşük maaş ve yüksek iş temposunun olduğu belirtiliyor. Söz konusu sektörde çalışan işçilerin çoğunluğu işlerin yoğunluğundan ve maaşların azlığından yakınıyorlar.

İşverenler ise sektörden para kazancının istenilen miktarda yapılmadığından dolayı işçilere düşük maaş verdikleri için işçi bulamadıklarından yakınıyorlar. İç giyim sektörünün temsilcileri hükümetten konu ile ilgili olarak yardım istiyorlar.

TİGSAD Başkan Yardımcısı Bahri Özdinç, iç giyim sektöründe personel sıkıntısının yaşandığını, sektörde çalışacak gençlerin atölye çalışmalarına sıcak bakmadıklarını, 50 bine yakın işçi açığının olduğunu dile getirdi. Özdinç, meslek liseriyle ilgili olarak; ” Son yıllarda alt yapı tamamen çözülmeden devlet ve vakıflar tarafından bir çok üniversite açıldı. Bu açılan üniversitelerde de eğitim kalitesi açısından şikayetler bulunuyor.

Gençlerimizin büyük bir kısmı üniversitelere yönlendirildi. Meslek lisesi öğrencileri çeşitli sebeplerden dolayı istenilen seviveye getirilemedi. Hangi alana ne kadar personel lazım, hangi alana kaç personel alınacak gibi 5 yıllık veya 10 yıllık planlar yapılmıyor. Bugünden itibaren daha sonraki yıllarda üniversite mezunlarında işsizliğin artacağını düşünüyorum. Çünkü üniversite mezunları ile orantılı olarak iş imkanı sağlamakta zorlanacağız. ” dedi.

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz

1 Yorum

  • isa tonoğluCevapla

    onlar işci armıyor tam köle arıyor sizde bu şerefsizlere reklam olmayın

    Kas 08, 2016 10:47