O ilde memurların mesai saatleri değişti!

GÜNDEM kategorisine 16 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 7.330 defa okundu

Yaz saati uygulamasının değişmemesi üzerine valiliklere mesai saatlerinin değiştirilmesi için yetki verilmişti. Bu kapsamda ilk mesai saati değişikliği geldi. Tüm illerde aynı şekilde uygulama yapılması bekleniyor. Okullarda saat değişikliği olacak mı?

Yaz saati uygulamasından kış saati uygulamasına artık geçiş sağlanmaması üzerinde birçok vatandaş tarafından ve öğrenciler tarafından tepki gelmiş bunun üzerine Bakanlık çalışma başlatmıştı. İtirazları değerlendirilmesi üzerine yaz saati uygulamasından vazgeçilmedi ve tasarruf sağlanması açısından yaz saati uygulamasının devam etmesi gerekliliği üzerine uygulama değiştirilmedi.

YOZGAT’TA MEMURLARIN MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Fakat Valiliklere yetki verilerek iller kedi mesai saatlerini belirleyebilecek. Bu kapsamda ilk sat değişikliği açıklaması Yozgat Valiliğinden geldi ve mesai saatlerinin şu şekilde değiştirildiği belirtildi…19 Aralık 2016 Pazartesi gününden itibaren, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri öğleden önce 08.30 ile 12.30 arası olarak ve öğleden sonra ise 13.30 ile 17.30 arası olarak değiştirilmesine karar verildi.

Öte yandan ikili öğretim yapılan okullarla ilgili olarak bu uygulamaya dair bir açıklama yapılmadı. Normal öğretim olarak tam gün eğitim yapan okullar 8.30 ile 15.00 saatleri arasında zaten uygulama yapmakta.

Fakat ikili öğretim yapan yani sabahçı ve öğlenci olarak okula devam edenler için bu saat değişikliğinin uygulanması zor görünüyor. Çünkü 7.30 da başlayan sabahçı öğrenciler için okul 12.30’da bitmekte ve 12.30’da başlayan öğlenci öğrenciler için ise okul akşam ise 17.30’da bitmekte. Bu kapsamda 1 saatlik bir değişiklik ile öğlenci öğrenciler 18.30’da okuldan çıkacakları için değişiklik yapılması düşünülmemektedir.

Kaynak:mymemur

Etiketler : , ,

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Saadet şancıCevapla

    Asgariden yaşıyoruz biz g eberelim bize Ne haliniz varsa görün deniliyor kendi fikrim

    Ara 16, 2016 19:03
  • mehmetCevapla

    adamlar 8 30 da 9 da anca geliyorlar yeni saate gore nasil gelsinler gariplerim

    Ara 16, 2016 21:01