Milyonlarca Kişiye Çifte Müjde!

GÜNDEM kategorisine 28 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 4.922 defa okundu

11 milyona yakın emekli, heyecanla beklediği promosyona Kurban Bayramı’ndan sonra kavuşacak.

Emeklilerin geliri önümüzdeki dönemde 2 adımda artacak. Hem geçtiğimiz yıl hem bu yıl emeklilerin cebini rahatlatacak pek çok düzenlemeyi hayata geçiren hükümet, Kurban Bayramı sonrasında da banka promosyonu dönemini başlatacak. Ardından Ocak’ta da tüm emekliler zam alacak. 11 milyona yakın emeklinin heyecanla beklediği promosyonda artık son viraja girildi.

Çalışma Bakanlığı, bankalarla uzun süren pazarlıklar yaptı, çalışma tamamlandı. Hazırlanan formül, kısa süre içinde Başbakan’a sunulacak, ardından da emekliler için promosyon dönemi başlayacak. Böylece emekliler ek gelire kavuşacak.

Promosyon ödemelerinin aslında Kurban Bayramı’ndan önce başlaması hedefleniyordu, ancak yetişmedi. Bayram sonrası süreç başlayacak. Emeklilere promosyon formülünün detayları henüz açıklanmadı. Ancak beklenti, promosyonun yıllık 150 ile 300 lira arasında olması ve 3 yıllık toplu ödeme yapılması yönünde. Emeklinin maaş tutarının da promosyonda temel belirleyici olacağı, maaşa göre promosyon ödeneceği belirtiliyor.

Etiketler :

Yorum Yaz