Kredi Alacaklar Dikkat!

GÜNDEM kategorisine 11 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 3.031 defa okundu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, “(Bankalar) Kredi geri çağırmayı piyasanın şartlarından dolayı bir fırsatçılığa çevirip farklı saiklerle yapıyorsa buna kesinlikle izin vermeyiz. Buna karşı gereken tedbirleri alırız. Bu tür şikayetleri ve bilgileri bize getirenlere, ‘Banka ve şirket bazında isim vererek, BDDK şikayet hattına müracaatta bulunun’ diyoruz. Konunun doğru olup olmadığı hususunu araştırırız ve bunu yapanlar hakkında ne gerekiyorsa yaparız” değerlendirmesinde bulundu.

Akben, sözlerine şöyle devam etti: “Mevduatta faizi yükseltme yarışı otomatik olarak kredilere de yansıyor. Bankalar mevduat yarışından vazgeçmeli. Faiz oranları yıllık yüzde 7-8 olduğu dönemde de bankalar bu işlerden para kazandı. Piyasa şartlarıyla birlikte kredi faiz oranlarının daha makul seviyelere geleceğini düşünüyoruz. Bu bir başlangıçtır, bunun arkası gelecektir” dedi.

Etiketler : ,

Yorum Yaz

2 Yorum

  • NilgunCevapla

    Bugün Garanti bankası beni arayarak kredi kartı borcum için 2.küsurdan 1.98indirip size kredi kartı borcunuzu ödeme için para verelim dediler.. Kabul etmedim ısrarcı olmuşlar kesinlikle kabul etmiyorum dedim ve kapattım tlf..Soyguncular piyasaya hemen çıktı

    Ağu 11, 2016 16:58
  • Murat BudakCevapla

    Merhaba finans bankaya borçluyum ve ödeyemiyorum nasıl yardımcı olursunuz 9500 tl

    Ağu 13, 2016 19:52