KPSS Sonuçları 2016 ÖSYM Sorgu Ekranı

GÜNDEM kategorisine 14 Temmuz, 2016 tarihinde eklendi, 1.200 defa okundu

KPSS sonuçları 2016 için beklenen gün geldi. KPSS sonuçları sorğu sayfası sonuc.osym.gov.tr bugün 14.00’den sonra erişime açılıyor. ÖSYM KPSS sonuçları 2016 sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr’ye www.sgkdanismani.com üzerinden erişebilirsiniz. ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden adaylar KPSS 2016 sonuçlarını öğrenebiliyorlar. KPSS sonuçları sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr bugün 14.00’den sonra erişime açılıyor. KPSS sonuçları erişime açılır açılmaz aşağıdaki fotoğrafı tıklayarak sonuc.osym.gov.tr sayfasına ulaşabilirsiniz.

KPSS SONUÇ BELGESİ ÇIKTISI ÖSYM’DEN UYARI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

KPSS SONUÇLARI KONTROL KODUNA DİKKAT

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Etiketler :

Yorum Yaz