Kamuya Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 50 Bin Civarı Memur Alınacak!

GÜNDEM kategorisine 28 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 2.459 defa okundu

Bilindiği üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ terör örgütü kapsamında soruşturmalar hız kesmeden sürüyor. Hemen her gün bir çok kurumdan 100’lerce personel açığa alınırken bir taraftan da tamamen görevden el çektirilen ve yayınlanan KHK’larla görevden atılmalar devam ediyor. Bu kapsamda bir çok kamu kurum ve kuruluşunda alımlar son sürat bir nevi başladı ve daha da hızlanacak.

Özellikle Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere bir çok kurumda da alımlar başladı bile. Adalet Bakanlığı’na 3 binden fazla personel alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na ilk etapta 15 bin öğretmen alımı için düğmeye basılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda yakın zamanda 27 binden fazla öğretmen daha görevden alınacak ve yeni eğitim öğretim dönemi de başlamak üzere.

Milli Eğitim Bakanlığı’na kapatılan özel okulların da geçtiği düşünülürse. MEB’e geçen bu okullarda öncelikle norm fazlası öğretmenlerin nakilleri yapılacak ve yine bir çok açık olduğu düşünülürse Şubat ayına kalmadan yine öğretmen alımı olacaktır. Öte yandan polis alımları sürerken yine 10 bin Özel Harekat Polisi alımı da yapılacağı belirtilmiş ve yakın zamanda bulunla ilgili olarak da başvuruların alınması sabırsızlıkla bekleniyor.

Ayrıca geçtiğimiz hafta da Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından da 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımının yakında gerçekleştirileceği belirtilmişti. Sağlık Bakanlığı’nda da bir çok memur ve personel görevden atılmıştı. Ayrıca daha önce de bahsettiğimiz gibi her gün görevden alınan ve atılan memur ve personel sayıları oldukça fazla ve tüm bu kurumlar başta olmak üzere yine alımlar ile ilgili bir çok detay ortaya çıkacaktır.

SGK DANIŞMANI olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan alımlarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz