Düzenli Olarak Servis Hizmeti Sağlanırsa

Resim 1 / 4Sonraki
İşverenler, çalışanlarının işyerine rahat ulaşabilmelerini sağlamak için servis hizmeti sağlıyor.
Fazla çalışanın bulunduğu işyerlerinde işçilerin işe ulaşımları genellikle servis aracılığıyla sağlanıyor.Çalışanlar iki şekilde servis hakkına sahip olabilirler.
İlk olarak, işçilere sözleşmelerinde bulunan hüküm ile işyerine servisle götürülüp, geri getirileceklerine ilişkin hak tanınması durumu.
İkincisi ise işverenin başta böyle bir sözleşme olmamasına rağmen bu hizmeti vermeye başlaması ve bunun düzenli olması hali.
Peki böyle bir durumda işveren ben servisi kaldırıyorum diyebilir mi? Eğer kaldırırsa, işçi işten ayrılıp haklarını nasıl alabilir? İşte cevabı..DEVAM ETMEK İÇİN GÖRSELE TIKLAYARAK İLERLEYİNİZ!

E-Devlet Hizmetleri ve Girişi İçin Tıklayın...

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Ferdi tanikCevapla

    Slm daha once yurt disinda ssk olmadan calistim 6 ay boyunca kacak olarak gozuktum ve geri kalan 4 ayimi baska bir sirkete resminolarak calistirlmisim lakin almak isdedidigim fazla mesai lerimi alamadim ve 13 ila 14 saat arasi calisiyordum ve isi birakmak zorunda kaldim baski altinda imza attim herseye geri kalan mesai ucretlerimi nasil alabilirim yardimci olabilirmisiniz tesekurler

    Eki 16, 2016 18:04