İşçisinden onay almayan fazla mesai yaptırabilir mi?

Resim 1 / 4Sonraki
İş Kanunu fazla mesai yapılmasına ilişkin konuları düzenlemiştir.
Fazla mesainin ne kadar süreyle yapılacağı, kimlerin fazla mesai yapabileceği ve fazla mesai durumunda ne kadar ücret ödeneceği kanunla belirlenmiştir.
Peki işveren fazla mesai yaptırmak istediğinde, işçiden onay almak zorunda mıdır? Bu onay nasıl alınır? Fazla mesai en fazla kaç saattir? İşte cevaplar ve detayları. DEVAMI İÇİN RESME TIKLAYARAK İLERLEYİNİZ!

Yorum Yaz

1 Yorum

  • erdalCevapla

    Slm en egeuniversitesinde tasaron isci olarak calisiyorum temizlik sirketinde ama hasta alti temizliyoz bakimlarini yapiyoz temizlik olarak geciyor biz bundan ucay once sekiz saat calisiyordum simdi sendika girince sirketle ortak isbirligi yaparak haftada iki gun iznimizi bir gune indirdi sekiz saat calismamizi 9 saate cikarda vede bu yururluk sadece bizim hastanede gecerli baska hastanelerde boyle bir calisma duzeni yok sekiz saat vede haftada ikigun izin yapiyorlar vede bize mufettis geldi sikayet uzerine boyle oldu dediler sonradan ogrendikki sendikayla sirket isbirligi yapip bizim uzerimizden fazla calistirarak para kazaniyorlarmis bilginize gerekenin yapilmasini eski sisteme donmemize tum calisanlar olarak yapilmasini arz rederim

    Tem 09, 2017 21:32