Hükümetten Vatandaşa 4 Büyük Müjde!

GÜNDEM kategorisine 15 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 13.218 defa okundu

Hükümet, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında piyasalarda büyük canlılık getirecek projeleri hayata geçiriyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, yeni teşvik paketi ile stratejik öneme sahip, ülke ekonomisine ivme kazandıracak yatırımlar için 20 yıllık vergi muafiyeti, elektrikte 10 yıllık sabit fiyat, alım garantisi, kredi faizinin devlet tarafından karşılanması gibi tarihi adımların atılacağı mesajını verdi. Zeybekci, “Teşvik anlayışı kökten değişiyor. Desteklerimiz yerli-yabancı ayırımı yapmadan, herkesi kapsayacak. Yatırım yapılacak yerin altyapısını devlet yapacak. Üretilen ürüne de alım-satım garantisi verilecek” dedi.

HER ŞEY DEVLETTEN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Yatırımcıların önünü açmak için ne gerekiyorsa yapılmalı” çağrısının ardından yeni teşvik mekanizması devreye giriyor. Yeni paketin içeriğine ilişkin bilgi veren Zeybekçi, “Örneğin stratejik öneme sahip bir liman yapılacak. ‘Gel sen bu fabrikayı yap. Kredinin faizini biz vereceğiz. Sana 20 yıl vergi muafiyeti’ diyeceğiz, 10 yıl elektrikte sabit fiyat uygulanacak. Devlet oradan üretilen ürüne de alıcı olacak. Belli bir süre boyunca devlet alım yapmayı sürdürecek. Devletin tüketim ihtiyacını karşılayacak yatırımlar için alım-satım garantisi verilecek” dedi. Bakan Zeybekçi, Japonya ve Kore’nin de 1980 sonrası benzeri bir teşvik sistemi uyguladığını anımsattı. Bakan Zeybekçi, “Yatırım yeri, arsayı da devlet verecek. Türkiye’nin ihtiyaçları belirlenecek. Örneğin enerji, nükleer, demirçelik bunlardaki ihtiyaçlar biliniyor. Asıl teknolojisini, aktarma üretim organlarını yapmak gerekiyor. 3-5 firma seçilip ‘gel sen bilgisayar, nükleer parçası üret’ diyerek teşvik edilecek” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler : , ,

Yorum Yaz

6 Yorum

 • Mustafa ASLANCevapla

  5650 iş günü pirimim var işten haksız yere atildim 21 yilim doldu calisamiyorum acaba emekli olabilirmiyim ?
  Şayet olursam ne kadar maaş alabilirim teşekkür ediyorum.

  Ağu 15, 2016 08:21
 • AliCevapla

  Zengin yine zengin olarak Fikirde oturup boyunu yiyecek bize masal bunlar

  Ağu 15, 2016 08:23
 • Mustafa ASLANCevapla

  Üzerimde banka haciz borçları var emekli maaşları yüzde kaç kesilir ?

  Ağu 15, 2016 08:23
 • g.aCevapla

  Emeklilikle ilgili iyi haber yokmu.

  Ağu 15, 2016 08:36
 • YakupCevapla

  Issizligi bitirme formulu hic kivirmadan laflari dolastirmadan YASI BEKLEYENLERI EMEKLI ET ONLARIN YERINE GENCLERI ISE ALINMASINI MECBUR TUT OTUR SONUCA BAK SGK BATMAZ LUKS VE GEREKSIZ HARCAMALARI KIS ISSIZLIK FONUNDAKI PARAYI 1 2 SENE SGK YA AKTAR TAMAM

  Ağu 15, 2016 13:17
 • Mesut IşıkCevapla

  EYT MAGDURLARINA YÖNELİK ÇALIŞMA ISTIYORUZ EMEKLILIK BİZİM DE HAKKIMIZ KAZANILAN GERİ ALINANAZ….

  Ağu 16, 2016 20:33