Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek? Promosyon Son Durum!

GÜNDEM kategorisine 13 Eylül, 2016 tarihinde eklendi, 2.281 defa okundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  emeklilere verilecek banka promosyonuna ilişkin, “Bir bilek güreşidir devam  ediyor. İnşallah bilek güreşini Sayın Başbakan’ımıza teslim edeceğiz. O, bileği  olması gereken şekilde bükecektir. Herhalde bu yıl sonuna kadar ümit ediyoruz  sonuçlandırırız.” dedi.

Müezzinoğlu, Kültürpark’taki Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği  (MÜSİAD) Bursa Şubesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı’nın ülkeye,  millete, ümmete ve insanlığa huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Bütün hain terör örgütleriyle mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden  Müezzinoğlu, “Topyekün mücadele etmek, bizim boynumuzun borcu. Bu millet, birçok  badireyi atlattı. Bunu da rahatlıkla atlatabilecektir. Önümüze hangi tuzak  çıkarsa çıksın o tuzağı bozacak, aşacak ve hedefe mutlaka birlikte yürüyeceğiz.”  diye konuştu.

EMEKLİYE BANKA PROMOSYONU

Müezzinoğlu, bir gazetecinin “Emekliye banka promosyonu ne zaman verilecek? Emekliye bayram müjdesi var mı?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Bayramın kendisi bir müjdedir. Müjdeleri bayramdan sonra vermek  lazım. Bayramın kendi müjdesi üzerine bir müjde vermek doğru olmaz. İnşallah  emekliye promosyon konusu yalnız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının değil,  hükümetin de gündemi. Bankalarla emeklimizin kazanımı anlamında en ideal çözümü  üretebilmek adına pazarlıklarımızı, görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Acele  edersek kolay. Bankacıların verdiğini kabul edelim, müjdeyi yarın verelim ama  emeklimizin bu anlamdaki beklentilerini en ideal çözebilmek adına onlar da biz de zorluyoruz. Bir bilek güreşidir devam ediyor. İnşallah bilek güreşini Sayın  Başbakan’ımıza teslim edeceğiz. O, bileği olması gereken şekilde bükecektir. Herhalde bu yıl sonuna kadar ümit ediyoruz sonuçlandırırız.”

Emeklilerin acele etmemesi gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Acele ederlerse arzu ettikleri gibi sonuçlandıramayabiliriz. Çok farklı emeklilik  maaşları olduğu için bu konuda tek rakam yok ama kamuoyuna, basına yansıyan rakamlar, afaki rakamlar.” ifadelerini kullandı.

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz