Çalışanını üzen yandı

GÜNDEM kategorisine 11 Temmuz, 2016 tarihinde eklendi, 7.381 defa okundu

Hükümet, vergi, prim ödemelerinde vatandaşa her türlü kolaylığı sağlarken; usulsüz yollara başvurup devleti zarara uğratanlara göz açtırmıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kağıt üzerinde sigortalı gösterilen kişiler, sahte işyerleri ve asgari ücretteki artışı vermemek için usulsüz uygulamalara gidenler hakkında denetimleri sıklaştırdı. Fazla mesaiyi asgari ücrete ilave eden, bankaya bin 300 lira yatırıp 300’ünü geri alan, düşük bordro düzenleyip devletten vergi kaçıran patronlar yakayı ele veriyor.

220 BİN SAHTE SİGORTALI

Asgari ücreti usulüne uygun vermeyen işletmeler, para cezası, gecikme zammı, usulsüzlük cezaları hatta hapis cezasıyla karşı karşıya kalıyor. Asgari ücret ödenmeyen ve eksik ödenen her işçi için ayrı ceza kesiliyor. Sahte sigorta yapanlara da geçit verilmiyor. Otomasyon Projesi ile SGK bildirgesi kayıtlarının sorgulanmasıyla yapılan incelemelerde 220 bini aşkın kişinin sahte sigorta yaptığı belirlendi.

Yorum Yaz

3 Yorum

 • RamazanCevapla

  Asgari ucretim bankaya yatmiyor maasim zamanında verilmiyor verilen ustalık farkım geri alindi isten ayrılmak istiyorum yipramami nasıl alirim

  Tem 11, 2016 14:46
 • Şaban çağdaşCevapla

  Biz çalıştığımız firmadan agi geçim indirimi alamıyoruz bizi artık agi kalktı diyorlar

  Tem 11, 2016 20:02
 • rahsanCevapla

  Ben 1 yıl önce alo170 araciligi ile çalışamadan çalışır gibi gösterip sağlık sektöründen yararlanan Osmaniye merkez köy muhtarı Mehmet ali tehci eşi hayriye tehci ameliyat olmustu bu durum Osmaniye SSK kurumun yoğunluğundan dolayı bir türlü ilgilenilmiyor ancak ben olayın kapatilmak istendiğini düşünüyorum gereği inşallah yapılır.

  Eki 25, 2016 17:25