Bakan Soylu’dan Önemli GSS Açıklaması

GÜNDEM kategorisine 24 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 2.413 defa okundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 1 Ocak’tan itibaren genel sağlık sigortası borcu olanların sağlık hizmetlerinden faydalanamayacağını söyledi.

Genel Sağlık Sigortası borçlularına da seslenen Bakan Soylu,  “01.01.2017 tarihinden itibaren eğer bir borcunuz bulunacaksa ve bu beyaz  sayfadan istifade etmeyecekseniz, sağlık hizmetlerinden de yararlanamayacağınız  bu borcunuzun karşılığında aşikardır.

‘RESMEN SİLİNECEK’

Onun için bir gelir testini yaptırmalarını istiyoruz, yaptırmayanların, eğer gelir testi yaptırdıktan sonra bir geliri çıkmaz, asgari ücretin 3’te 1’i oranında bir gelirin altında ailesinin toplamı  bir gelirle karşı karşıya kalırsa ne borcu olursa olsun, resmen silinecek. Bu da  önemli bir fırsattır.” ifadesini kullandı.

Soylu ayrıca, vatandaşları gelir testi yaptırmaya davet etti.

Etiketler : , , , ,

Yorum Yaz

1 Yorum

  • vahap maçCevapla

    bu anlayış yanlış bir anlayış vatandaşı tehdit niteliğinde bir açıklamayla adeta köşeye sıkıştırmak nefessız bırakmak gibi bir anlayış soylu devlet işini bakal işiyle karıştırıyor galiba gerçi akpartıya geldığı günden beri anlayışı bir çok konuda olumsuz yansıma yapmıştır adamda sosyalite adına zere yok sosyal çalışma bakanı yapmışlar yapanların aklına şaşarım sosyal hukuk devletın gereği bu değil devlet vatandaşına bakmakla yümülüdür verdığımız vergilerle kimse babasının hayrına vatandaşa birşey vermiyor ve bana göre bakanlıktan alınmalı

    Ağu 24, 2016 14:46