30 yıl üzeri çalışan emeklilere ikramiye ödenmesi kabul edildi

EMEKLİ kategorisine 23 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 9.001 defa okundu

 30 yıl üzeri çalışan emeklilere ikramiye ödenmesi kabul edildi

 
Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Kanun tasarısıyla; emekli ikramiyesine müstahak hizmet süreleri bulunmasına rağmen 30 tam yıl üzerinden ikramiye ödenenlere, 30 yılı aşan her hizmet yılı için 7 bin 500 lira ödenme yapılması öngörülüyor.

30 yıldan fazla emekli ikramiyesine hak kazanmasına rağmen, 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi ödenenlere, kalan her tam hizmet yılı için, ek ikramiye ödenmesine ve bunun 7 bin 500 TL’ye kadar olan kısmının 3 ay içerisinde verilmesine ilişkin düzenlemenin de yer aldığı kanun tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Belediyelerin ve il özel idareleri iktisadi işletme oluşturmaksızın tarafından yapılan teslimlerde Katma Değer Vergisi alınmaması ifade ediliyor.
50 milyon Türk Lirası sabit yatırım öngörülen yatırımlara ilişkin inşaat işleri nedeniyle 2017 yılında yüklenilen ve 2017 yılının ilk altı aylık ödemeleri itibariyle indirim yoluyla telafi edilemeyen Katma Değer Vergisi 6 aylık dönemi izleyen bir yıl içinde talep edilmesi halinde belge sahibi mükellefe iade olunması öngörülüyor. Gemi ve yat damga, harç, banka sigorta muamele vergileri kaldırılıyor.

Etiketler :

Yorum Yaz

3 Yorum

 • Mehmet.gulerCevapla

  1998de.endusuk.ucretten.emekli.oldum.halen.calismaktayim.6.yildir.sgk.pirimim.odeniyor.ve.odenen.pirimden.emrkli.maasima.ucret.yansirmi.ogrenmek.istiyorum

  Haz 19, 2017 16:47
 • kemalCevapla

  bu yazılanların neden başvuru yeri belli deyil bu haberi yapanların maksatlarını anlayamadım bırı bu yazılanlara cevap yazsın başvuru nereye yapılmalı detay beklıyorum

  Haz 24, 2017 09:25
 • Aysel Doğan süslüCevapla

  Merhaba evi nasıl ve kimden alacağız

  Haz 28, 2017 12:51