11 Milyon Kişiye Ek Gelir Müjdesi

GÜNDEM kategorisine 25 Ağustos, 2016 tarihinde eklendi, 5.482 defa okundu

Yaklaşık 11 milyon emekli dört gözle promosyonu beklerken, Çalışma Bakanlığı ile bankalar arasındaki pazarlık da devam ediyor. Emeklilere ödenecek promosyon tutarının 2 kritere göre belirlenmesi üzerinde duruluyor. Bu kriterlerden biri maaş tutarı, diğeri de emeklilerin paralarını bankada tutma süresi… Buna göre; maaşı yüksek olan, parasının tamamını hemen çekmeyen emekli, daha fazla promosyon alacak.

Promosyon görüşmelerinde bankalar ödemenin maaşlara göre yapılmasını istedi. Maaşa göre 4 ayrı kademe oluşturuldu. Bu kademeler de ‘500 liranın altında maaş alanlar’, ‘500-bin lira arası maaş alanlar’, ‘bin-2 bin lira arası maaş alanlar’ ve ‘2 bin lira üstü maaş alanlar’ şeklinde belirlendi. Söz konusu kademelere göre ödemelerin belirlenmesi benimsendi. Yani emekliler için 4 ayrı promosyon tutarı tespit edilecek. Emekli, maaşını kapsayan kademe için belirlenen promosyon ödemesini alacak.

SÜREYE BAKILACAK

Emeklilerin promosyon tutarında ayrıca maaşı bankada tutma süresinin de etkili olması bekleniyor. Çünkü bankalar, emeklilerin maaşının tamamını bankaya yatar yatmaz çekmesini gerekçe göstererek, promosyona mesafeli yaklaşıyordu. Bu nedenle maaşını hepsini çekmekte aceleci olmayanlara avantaj sağlanması düşünülüyor.

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz

4 Yorum

 • emrullahCevapla

  insanları kandırmaktan başka bir şey yok miletvekilleri bir günde 2 senedir oyalıyorlar birgün darbeye karşı gelen bu millet birgün gelir gerekini yapmasınıda bilir yiyin efendiler

  Ağu 25, 2016 14:22
 • CengizCevapla

  Emekli ne yapacak maaştan başka ne ile geçinecek parayı tabiki çekecek

  Ağu 25, 2016 15:02
 • Mustafa TekinCevapla

  Ben bildim bileli bu görüşmeler devam ediyor. Hep müjde olarak veriliyor ama bir türlü sonuçlanmıyor. Emeklilere zaten 3 kuruş veriyorsunuz, böyle haberlerle resmen dalga geçiliyor emeklilerle.

  Ağu 25, 2016 17:06
 • Vahap maçCevapla

  Emeklinin eti ne butu ne tabiki hemen çekeçek elektirik parası su parası çevre temizlik vergisi pazar parası kıra parası vs nasıl olacak bu

  Ağu 25, 2016 17:35